Biegunka

Co może powodować biegunkę?

Fakt, że biegunka – nieprzyjemna choroba, która może doprowadzić ludzi z normalnego rytmu życia, jasne i bez słów, ale to dlatego, że powstaje on nie wie każdy. Mianowicie, ta wiedza pomoże uniknąć problemów z „krzesłem”. Jak to się mówi: „Ostrzegany – oznacza uzbrojony!”.
Więc zaczynajmy. Objawy biegunki mogą wynikać z jedzenia nieoczyszczonej wody. Dlatego powinniśmy dokładnie rozważyć, co pijemy. Na przykład wiele kobiet zaczyna uważnie monitorować, co piją tylko wtedy, gdy są w ciąży.
Może też powodować żywność biegunki lub alergii narkotyków, tutaj również może zawierać nietolerancji i niektórych rodzajów produktów, na przykład nietolerancji laktozy.
Choroba może również występować w przypadku infekcji jelitowych różnych typów. Konieczne jest także uchronienie się przed nerwowym przeciążeniem i stresem, ponieważ one także mogą wywoływać objawy biegunki.

Objawy biegunki

Biegunkę można określić za pomocą następujących czynników:

„Płynne krzesło”;
Wydalanie stolca występuje znacznie częściej niż w stanie normalnym;
Wydalaniu z kału towarzyszą ostre bóle w jamie brzusznej;
Pojawienie się krwi w kale;
Pojawieniu się nieprzyjemnego zapachu towarzyszy mikroflora bakteryjna;
Masy kałowe mogą gromadzić refleksy tłuszczowe – dzieje się tak, gdy zapalenie pochodzi z trzustki;
W przypadku biegunki możliwa jest podwyższona temperatura ciała;
Odwodnienie: skóra zaczyna wysychać, osoba staje się blada i odczuwana jest suchość języka;
Pragnienie wymiotów;
Nudności;
Dudnienie w brzuchu, obrzęk.
Jeśli będziesz musiał ciągnąć za pomocą biegunki, może to wpływać na pracę wszystkich narządów ciała.
Leczenie biegunki w domu

  Co zrobić, aby usunąć objawy biegunki, na tyle, aby nie zaszkodzić Twojemu ciału?

Dieta
W łagodnych postaciach biegunki dieta jest bardzo skutecznym sposobem. Mianowicie, trzeba pić tyle wody, ile to możliwe, aby przywrócić równowagę, można użyć roztworu glukozy-solna, jedzenie powinno być lekkie i ściągające, powinien zrezygnować z korzystania z owoców i warzyw. Nie używaj również gumy do żucia, ponieważ zawarte w niej substancje mogą tylko pogorszyć twój stan.

Preparaty na biegunkę
W tym wieku przedstawiono wiele leków i leków na biegunkę. Wśród nich można przydzielić fundusze, które zmniejszają poziom wydzielania jelit; usuwaj szkodliwe substancje i wirusy z organizmu; oznacza normalizację stanu jelita. Ale wybór takich preparatów jest lepszy pod starannym przewodnictwem lekarza prowadzącego. Ale co, jeśli nie masz takiej możliwości?
Przede wszystkim należy wydedukować przyczynę biegunki ze swojego ciała. W tym celu stosuje się sorbenty. Popularność wśród lekarzy i pacjentów wygrała lek z biegunki o nazwie Polysorb. Jest sprzedawany w każdej aptece, przybliżony koszt od 26 do 349 rubli. w zależności od objętości opakowania. Proszek sprzedawany jest w saszetkach i słoikach. Polysorb nie ma przeciwwskazań, odpowiednich dla dorosłych i dzieci. Lepiej jest po prostu kupić Polysorb słoik, ponieważ pomaga nie tylko biegunkę, ale również z wielu innych dolegliwości: alergie, zatrucia i inne.
Polysorb zbiera toksyny i łagodnie usuwa je z organizmu przez jelita, bez wpływu na pracę innych narządów i tkanek. Możesz wziąć Polysorb nawet w ciąży.

Również w leczeniu biegunki stosuje się fitoterapię, zioła do zaparzania, które zmniejszają wydzielanie jelit. Oto kilka receptur ludowych:

Suszone jagody wlać zimną przegotowaną wodę i stać przez 8 godzin. Następnie napar można pić w ciągu dnia małymi łykami.
Wlać trzy lub cztery jagody gorącej przegotowanej wody głogu. Następnie gotować przez 10 minut i pozostawić na 30 minut. Następnie odfiltruj bulion i dodaj 200 ml przegotowanej wody. Dawka to 1 łyżka stołowa 3 razy dziennie.
Rano, godzinę przed śniadaniem, weź ząbek czosnku i bez żucia wypij szklankę zimnej wody. Powtarzaj przez 10 kolejnych dni.
Weź dwie łyżki koperku i jedną łyżkę piołunu. Rośliny dokładnie wymieszano i wlano do 200 ml gorącej przegotowanej wody. Mieszaninę tę odstawia się na godzinę, następnie filtruje i podaje pacjentowi 15 minut przed posiłkiem.

W leczeniu biegunki w domu istnieje obfite picie i odpoczynek w łóżku. pacjent potrzebuje siły, aby dojść do siebie.
Zapobieganie biegunce

Po wyleczeniu możliwe są nawroty choroby, aby uniknąć nawrotów biegunki, konieczne są kilka prostych zasad:

Pij tylko gotowaną lub filtrowaną wodę;
Myć ręce przed jedzeniem za pomocą mydła antybakteryjnego;
Daj pierwszeństwo żywności, która została poddana obróbce cieplnej;
Posiłki powinny być prawidłowe i regularne (w przypadku, gdy okazuje się, że można pominąć posiłek, aby zarabiać pieniądze, to lepiej, aby ustawić budzik, który będzie przypominał o tym);

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Bez kategorii
Vermox cena

Vermox cena na receptę Zobacz ulotkę leku Vermox (Mebendazolum). Sprawdź skład, zastosowanie, dawkowanie i opis preparatu w Encyklopedii leków portalu Dbam o Zdrowie. Na receptę / Bez recepty: Forma leku: tabletki 100 mg: Zawartość: substancja czynna – mebendazole 1 tabl. zawiera 100 mg mebendazolu. Zamienniki Leku Vermox, tabletki, 100 mg, …

Bez kategorii
Ivermectin (Stromectol) gdzie kupić

Stromectol cena na receptę Wysyłka Stromectol Ivermectin 3mg bez recepty tabletka. Kup teraz tani Przeciwpasożytnicze Tanie leki. Sklep i wysyłka do PL 07.12.2007 · Bez recepty. Vermox też kupicie . Mi zniknął NIEPRZYJEMNY ZAPACH. Ostatnio w chwili słabości pojechałam do d-ra O i kazał podać w końcu synowi Stromectol. Wysyłka Ivermectin …

Bez kategorii
Kolchicyna cena

Kolchicyna cena na receptę Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że. Zobacz listę leków i suplementów ze składnikiem kolchicyna. Sprawdź działanie i dawkowanie leków w Encyklopedii DOZ.pl Na receptę / Bez recepty: Forma leku: tabletki 0,5 mg. Zawartość: …